Firma Elgas medziročne dodala viac plynu i elektriny

11. marca 2014 15:26

Spoločnosť dodala v minulom roku svojim zákazníkom 2 300 gigawatthodín plynu a 530 gigawatthodín elektriny.

Ceny energií
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Dodávateľ energií, spoločnosť Elgas, v uplynulom roku zvýšil dodávky plynu i elektriny medziročne od 40 do 80 percent. Rastúci trend očakáva i v tomto roku. Spoločnosť Elgas vlani dodala svojim zákazníkom vyše 2 300 gigawatthodín (GWh) plynu, čo je o 300 GWh viac, ako pôvodne plánovala. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 44 percent, spoločnosť si tak upevnila postavenie trojky na trhu.

Dodávateľ energií zabezpečil v uplynulom roku svojím odberateľom aj 530 GWh elektriny, oproti roku 2012 tak objem dodanej elektriny stúpol o 80 percent. „Na zákazníkov prenášame aj výhody vyplývajúce z toho, že v skupine máme vlastné výrobné zdroje. Okrem cenovej stability tak vieme garantovať aj bezpečnosť dodávky,“ uviedol výrobno – obchodný riaditeľ skupiny GGE, ktorej súčasťou je Elgas, Miroslav Struž.

Očakávajú ďalší rast

Rast objemu dodaných energií očakáva Elgas i v aktuálnom roku. Ako sa vyjadril obchodný riaditeľ spoločnosti Roman Lipnička, udržať chcú rastúci medziročný trend, nových zákazníkov plánujú získať aj zo segmentu menších odberateľov. Víziou spoločnosti je v roku 2020 dodávať svojim klientom na Slovensku päť terawatthodín plynu. Elgas rozvíja svoje aktivity aj v Poľsku, Maďarsku, Českej republike a Srbsku.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy. Táto skupina pôsobí v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla a v predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločností prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach či Devínskej Novej Vsi.Čo si o tom myslíte?