Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ceny energií
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
11. marca 2014 15:26 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma Elgas medziročne dodala viac plynu i elektriny

Spoločnosť dodala v minulom roku svojim zákazníkom 2 300 gigawatthodín plynu a 530 gigawatthodín elektriny.

Dodávateľ energií, spoločnosť Elgas, v uplynulom roku zvýšil dodávky plynu i elektriny medziročne od 40 do 80 percent. Rastúci trend očakáva i v tomto roku. Spoločnosť Elgas vlani dodala svojim zákazníkom vyše 2 300 gigawatthodín (GWh) plynu, čo je o 300 GWh viac, ako pôvodne plánovala. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 44 percent, spoločnosť si tak upevnila postavenie trojky na trhu.

Dodávateľ energií zabezpečil v uplynulom roku svojím odberateľom aj 530 GWh elektriny, oproti roku 2012 tak objem dodanej elektriny stúpol o 80 percent. „Na zákazníkov prenášame aj výhody vyplývajúce z toho, že v skupine máme vlastné výrobné zdroje. Okrem cenovej stability tak vieme garantovať aj bezpečnosť dodávky,“ uviedol výrobno – obchodný riaditeľ skupiny GGE, ktorej súčasťou je Elgas, Miroslav Struž.

Očakávajú ďalší rast

Rast objemu dodaných energií očakáva Elgas i v aktuálnom roku. Ako sa vyjadril obchodný riaditeľ spoločnosti Roman Lipnička, udržať chcú rastúci medziročný trend, nových zákazníkov plánujú získať aj zo segmentu menších odberateľov. Víziou spoločnosti je v roku 2020 dodávať svojim klientom na Slovensku päť terawatthodín plynu. Elgas rozvíja svoje aktivity aj v Poľsku, Maďarsku, Českej republike a Srbsku.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy. Táto skupina pôsobí v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla a v predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločností prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach či Devínskej Novej Vsi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame