Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA
1. augusta 2018 15:15 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma E.ON v Británii prepustí 500 zamestnancov

Redukcia počtu pracovníkov je súčasťou plánu úspor, ktoré by mali dosiahnuť 100 mil. libier.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov vo Veľkej Británii o 500. Firma uviedla, že redukcia počtu pracovníkov je súčasťou plánu úspor, ktoré by mali dosiahnuť sumu 100 mil. britských libier (GBP). Informuje o tom britský portál bbc.com. Spoločnosť E.ON v Británii zamestnáva približne 9 400 ľudí a v krajine má zhruba 4,6 milióna zákazníkov.

„Ide o jeden z prvkov našej prebiehajúcej transformácie, ktorá nám celkovo pomôže dosiahnuť úspory v sume približne 100 mil. libier,“ povedal Michael Lewis, riaditeľ divízie firmy E.ON v Británii. Spoločnosť v máji informovala, že pokles počtu jej zákazníkov na britskom trhu poškodil jej kvartálny zisk.

Súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON je od roku 2002 Západoslovenská energetika. E.ON v nej vlastní 49-percentný podiel, zvyšné akcie drží v rukách štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame