Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ABB
Ilustračné foto abb.sk
16. februára 2014 16:33 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Firma ABB s nárastom prevádzkového zisku

Spoločnosť, pôsobiaca v oblasti energetiky a automatizácie, dosiahla v štvrtom štvrťroku minulého roku dosiahla prevádzkový zisk 1,4 mld. USD.

Spoločnosť ABB, pôsobiaca v oblasti energetiky a automatizácie, dosiahla v štvrtom štvrťroku minulého roku prevádzkový zisk 1,4 mld. USD. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 3 %. „Tento výsledok sme dosiahli aj napriek nepredpokladaným výdavkom vo výške 260 miliónov USD kvôli viacnásobnému odloženiu projektov veterných fariem v Severnom mori,“ informovala spoločnosť. Čistý zisk firmy sa v sledovanom období pohyboval na úrovni 525 mil. USD, čo je medziročne menej o 13 %.

Firma je spokojná s pôsobením svojej pobočky na Slovensku. „Minulý rok bol pre ABB na Slovensku úspešným rokom. Objem objednávok vzrástol vo všetkých divíziách. Navyše, pre slovenské zastúpenie spoločnosti ABB bola vlani dôležitá akvizícia firmy Power-One, ktorá má svoju pobočku v Dubnici nad Váhom. Skupina ABB sa tým na Slovensku rozšírila už na takmer 900 zamestnancov,“ uviedol generálny riaditeľ ABB na Slovensku Marcel van der Hoek.

Podnik očakáva pozitívny vývoj v prognóze dlhodobého dopytu po výrobkoch a riešeniach. Podľa firmy naďalej bude rásť potreba efektívneho a spoľahlivého prenosu a distribúcie elektrickej energie v dôsledku rastúcej urbanizácie na rozvíjajúcich sa trhoch, aktivít v oblasti boja proti globálnemu otepľovaniu, či rastúcej potrebe zvyšovania energetických kapacít z dôvodu čoraz vyššej digitalizácie.

Spoločnosť ABB svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 tisíc zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame