Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico
Predseda vlády SR Robert Fico. SITA
11. septembra 2014 16:33 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Fico: Sľub o lacnejšom plyne pre domácnosti dodržíme

Premiér Robert Fico naďalej trvá na dvojcifernom znížení cien zemného plynu pre domácnosti. Prvé znižovanie cien by malo byť od 1. januára alebo od 1. apríla budúceho roka.

Sľub premiéra Roberta Fica o dvojcifernom znížení cien plynu pre domácnosti stále platí. Predseda vlády to potvrdil na štvrtkovej tlačovej besede. „Po rozhovoroch, ktoré som viedol s predstaviteľmi Slovenského plynárenského priemyslu a po rozhovoroch s príslušnými úradmi je tento cieľ reálny. Nevidíme žiadny dôvod, prečo by sme ho nemali naplniť,“ povedal Fico.

Dvojfázový proces

Ceny plynu klesnú dvakrát. Najprv v budúcom roku a potom o rok neskôr. „Potvrdzujem, že súhrne za roky 2015 a 2016 máme ambíciu znížiť ceny plynu pre domácnosti o dvojciferné číslo. Prvý krok chceme urobiť už teraz. Takže prvé zníženie by bolo buď od 1. januára alebo od 1. apríla budúceho roka. Druhý krok urobíme v januári 2016,“ spresnil predseda vlády.

Ovládnutie SPP

Premiér Fico sľúbil zlacňovanie plynu pre domácnosti v júni tohto roka. Hneď po tom, ako sa štát stal jediným akcionárom v Slovenskom plynárenskom priemysle, v najväčšom dodávateľovi plynu na Slovensku. Ceny zemného plynu sa menili naposledy začiatkom tohto roka. Od Nového roka klesli ceny plynu pre domácnosti v priemere o 0,23 %. Najviac sa znížili ceny plynu pre domácnosti, ktoré plynom kúria, a to o 0,24 %. Najmenej klesli domácnostiam, ktoré plyn využívajú len na varenie, v priemere o 0,12 %. Ceny plynu znížil regulačný úrad aj malým podnikom. Týmto odberateľom poklesli ceny plynu o 6,53 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies