Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň atómová jadrová
Ilustračné foto pixabay.com
28. novembra 2016 11:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Fico chce s Bielorusmi spolupracovať pri jadre

Podľa predsedu vlády Roberta Fica v súčasnosti Slovensko nevie nahradiť jadrovú energiu inými zdrojmi.

Slovensko sa bude aj naďalej spoliehať na jadrovú energiu. „Ani technicky, ani investične si nevieme predstaviť, že by bola výroba elektriny z jadra nahradená napríklad veternými elektrárňami alebo výrobou elektriny z fotovoltaiky,“ povedal na tlačovej besede počas minulotýždňovej návštevy Bieloruska predseda vlády Robert Fico.

Práve s Bieloruskom by malo Slovensko posilniť spoluprácu v oblasti jadrovej energetiky. „Nehovorili sme vo všeobecnosti, ale o konkrétnej spolupráci. Bola by veľká chyba pokiaľ by dve krajiny ako Slovensko a Bielorusko s takým objemom poznatkov a skúseností z jadrovej energetiky nespolupracovali,“ konštatoval Fico.

Slovensko má v súčasnosti štyri jadrové bloky. Dva v Jaslovských Bohuniciach a dva v Mochovciach, kde sa v súčasnosti dostavujú ďalšie dva bloky. V budúcnosti by mohol vyrásť v Bohuniciach nový jadrový zdroj, ktorý by nahradil v súčasnosti odstavované dva bloky jadrovej elektrárne V1. Atómové elektrárne dodávajú vyše 55 % elektriny na Slovensku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies