Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Poslanec NR SR Juraj Miškov SITA
19. septembra 2013 0:20 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Fico bojuje za lacný plyn pre bohatých, vyhlásil Miškov

Premiér Robert Fico bojuje za lacný plyn aj pre bohatých. Na mimoriadnej parlamentnej schôdzi venovanej odvolávaniu premiéra pre kauzu SPP to vyhlásil exminister hospodárstva Juraj Miškov. „Prečo má mať rovnakú cenu plynu babička z Oravy, ktorá si plynom kúri, a rovnakú cenu aj ministri Počiatek a Kažimír, ktorí si ním vyhrievajú svoje bazény? Toto sa vám zdá sociálne?,“ odkázal mu Miškov.

Namiesto kúpy 49-percentného podielu matky SPP by mal podľa Miškova Fico nastaviť podporné sociálne tarify pre tých, ktorí to naozaj potrebujú, teda napríklad dôchodcom, postihnutým, či ľuďom v hmotnej núdzi. Popri nižších cenách plynu pre chudobných by mal podľa neho premiér deregulovať ceny plynu pre bohatých na trhovú úroveň.

Exminister hospodárstva skonštatoval, že kúpa časti matky SPP vytvára straty v štátnom rozpočte už pri nákupe. Strata z predaja plynu pre domácnosti navyše ročne dosahuje zhruba 100 mil. eur. „Do roku 2028, kedy končí platnosť kontraktu s Gazpromom, to predstavuje kumulovanú stratu 1,5 miliardy eur pri dnešnom nastavení regulácie,“ vyhlásil. „Dodnes som nepočul či už z úst ministra hospodárstva, alebo premiéra Roberta Fica, ako chce túto stratu vykryť,“ uzavrel Juraj Miškov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame