Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ExxonMobil začal vrtné práce v Rusku

Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP

Ruský prezident Vladimir Putin označil spoluprácu firiem ExxonMobil a Rosnefť pri ťažbe v Arktíde za vzor.

Americký ropný gigant ExxonMobil začal vrtné práce v ruskej časti Arktídy napriek tomu, že sankcie Západu voči Rusku sa týkajú aj jeho partnerskej spoločnosti Rosnefť. Ruský prezident Vladimir Putin označil spoluprácu firiem ExxonMobil a Rosnefť za vzor. Sankcie USA voči Moskve pre krízu na Ukrajine nemajú za cieľ zastaviť spoločné projekty ruských a amerických firiem, avšak sú zamerané na to, aby firme Rosnefť chýbali doláre a aby nemala prístup k moderným technológiám.

„Motorom komerčného úspechu je dnes efektívna medzinárodná spolupráca,“ povedal Putin v sobotu prostredníctvom videokonferencie z čiernomorského letoviska Soči generálnemu riaditeľovi firmy Rosnefť Igorovi Sečinovi a vedúcemu manažérovi spoločnosti ExxonMobile v Rusku Glennovi Wallerovi. „Naša spolupráca je dlhodobá,“ povedal Waller, podľa ktorého jeho firma má záujem na pokračovaní práce v Rusku.

USA a Európska únia zaviedli sankcie voči predstaviteľom blízkym Putinovi. K sankciám patrí zmrazenie aktív a zákaz udeľovania víz. Cieľom je obmedziť prístup ruských štátnych bánk k západnému kapitálu. Dôvodom sankcií je rola Moskvy v kríze na Ukrajine.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 10. augusta 2014 14:51

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...