Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Export ruského plynu v júli stúpol

Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com

Gazprom minulý mesiac do Európy a Turecka vyviezol 14,29 mld. kubických metrov plynu, išlo o najväčší mesačný export za rok a pol.

Najväčší ruský producent zemného plynu Gazprom v júli na trhy Európy a Turecka exportoval 14,29 mld. kubických metrov plynu. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v pondelok. Gazprom konštatoval, že júlový objem vývozu bol najväčším mesačným exportom za posledný rok a pol. Objem exportu sa tak dostal na úroveň, ktorá je zvyčajná počas vykurovacej sezóny.

Ropy vyťažili 45 miliónov ton

Údaje ministerstva energetiky ďalej ukázali, že krajina v júli vyťažila 10,65 mil. barelov ropy denne, pričom v júni bola denná produkcia vo výške 10,71 mil. barelov. Celkovo krajina v júli vyťažila 45,033 mil. ton ropy. V júni to bolo 43,824 mil. ton. Celkový export ropy prostredníctvom ropovodov firmy Transnefť, ktorá má v tejto oblasti monopol, bol na úrovni 4,519 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 3. augusta 2015 20:01

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...