Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
1. februára 2016 19:41 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Export Gazpromu sa v januári zvýšil o viac ako tretinu

Na trhy mimo krajín Spoločenstva nezávislých štátov Gazprom v januári vyviezol 15,1 mld. kubických metrov zemného plynu.

Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je producentom zemného plynu, v januári podľa predbežných údajov zvýšila export do krajín mimo Spoločenstva nezávislých štátov o 36 percent na 15,1 mld. kubických metrov. Gazprom očakáva, že v tomto roku sa jeho produkcia mierne zvýši. Povedal to v pondelok na stretnutí s investormi člen vedenia Gazpromu Vsevolod Čerepanov. Neuviedol, aký objem ťažby firma v tomto roku predpokladá, ale podľa údajov zverejnených minulý týždeň spoločnosť vlani vyťažila 418,5 mld. kubických metrov plynu.

Čerepanov ďalej v pondelok uviedol, že ložiská Gazpromu obsahujú 36,2 bil. kubických metrov plynu. Zástupca šéfa Gazpromu Alexander Medvedev vyjadril názor, že očakávaný dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA podstatne nezmení tvorbu cien v Európe. Podľa jeho slov by pre USA bolo nákladné prepravovať LNG do Európy, a preto tento dovoz bude obmedzený.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame