Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
1. februára 2016 19:41 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Export Gazpromu sa v januári zvýšil o viac ako tretinu

Na trhy mimo krajín Spoločenstva nezávislých štátov Gazprom v januári vyviezol 15,1 mld. kubických metrov zemného plynu.

Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je producentom zemného plynu, v januári podľa predbežných údajov zvýšila export do krajín mimo Spoločenstva nezávislých štátov o 36 percent na 15,1 mld. kubických metrov. Gazprom očakáva, že v tomto roku sa jeho produkcia mierne zvýši. Povedal to v pondelok na stretnutí s investormi člen vedenia Gazpromu Vsevolod Čerepanov. Neuviedol, aký objem ťažby firma v tomto roku predpokladá, ale podľa údajov zverejnených minulý týždeň spoločnosť vlani vyťažila 418,5 mld. kubických metrov plynu.

Čerepanov ďalej v pondelok uviedol, že ložiská Gazpromu obsahujú 36,2 bil. kubických metrov plynu. Zástupca šéfa Gazpromu Alexander Medvedev vyjadril názor, že očakávaný dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA podstatne nezmení tvorbu cien v Európe. Podľa jeho slov by pre USA bolo nákladné prepravovať LNG do Európy, a preto tento dovoz bude obmedzený.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies