Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eustream plyn stanica kompresorová
Interiér kompresorovej stanice Eustream slúžiacej na prepravu plynu. SITA
16. októbra 2016 10:32 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Eustream zatiaľ nezmenil prideľovanie kapacity na prepravu plynu

Spoločnosť Eustream eviduje technické prekážky s implementáciou aukčného alokačného mechanizmu na webovej rezervačnej platforme.

Spoločnosť Eustream mala v pláne pre dodávateľov plynu zmeniť podmienky spôsobu rezervácie kapacity na prepravu plynu do distribučnej siete cez domáci výstupný bod. Nateraz sa však podmienky meniť nebudú. „Vzhľadom na pretrvávajúce technické prekážky s implementáciou aukčného alokačného mechanizmu na webovej rezervačnej platforme spôsobujúce nemožnosť prideľovania prepravnej kapacity pre domáci bod dočasne obnovujeme alokačný princíp „first come first served“ ,“ informoval slovenský prepravca plynu.

Účastníci trhu si tak môžu rezervovať prepravnú kapacitu formou predloženia písomnej žiadosti alebo prostredníctvom zákazníckej zóny na webových stránkach spoločnosti. Zmenami v pravidlách chce Eustream zvýšiť princíp nediskriminácie v oblasti prístupu do prepravnej siete aj pre domáci bod. Podľa hovorcu Eustreamu Pavla Kubíka má ísť o krok smerom k štandardizácii podmienok prideľovania prepravnej kapacity.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame