Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Eustream má dodať Ukrajine 20 % ročnej spotreby plynu

Plynovod Vojany plyn Užhorod
Potrubie plynovodu Vojany - Užhorod SITA

Záujemcovia o dodávky plynu pre Ukrajinu reverzným tokom cez Slovensko si u spoločnosti Eustream do roku 2019 údajne rezervovali prepravné kapacity v objeme 10 mld. kubických metrov ročne

Záujemcovia o reverzné dodávky plynu pre Ukrajinu si u slovenského prepravcu Eustream do roku 2019 rezervovali prepravné kapacity v objeme 10 mld. kubických metrov, čiže takmer 20 % ročnej spotreby plynu na Ukrajine. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na vyjadrenia hovorcu spoločnosti. Memorandum o spolupráci pri dodávkach plynu reverzným tokom podpísal Eustream s ukrajinskou firmou Ukrtransgaz koncom apríla. Rusko zastavilo Ukrajine dodávky plynu 15. júna po tom, čo sa krajiny nedohodli na vyriešení cenového sporu. Ukrajina spotrebuje ročne 55 mld. kubických metrov plynu.

Prvé dodávky v septembri?

Eustream už minulý týždeň bez bližších údajov informoval, že záujem o kapacity plynovodného prepojenia medzi slovenskými Vojanmi a ukrajinským Užhorodom záväzne prejavilo viacero zákazníkov. Prvé kubíky plynu by mohli prúdiť nášmu východnému susedovi už v septembri tohto roka. Do projektu spätného chodu dodávok plynu musí slovenský prepravca plynu investovať zhruba 20 miliónov eur. Kapacitu 10 mld. metrov kubických plynu by mal plynovod dosiahnuť v prvom kvartáli budúceho roka.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 8. júla 2014 13:44

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...