Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eustream
Ilustračné foto SITA
16. marca 2014 11:52 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Eustream dá na výpočtovú techniku 3,6 mil. eur

Slovenský prepravca zemného plynu plánuje údržbu a vývoj dvoch softvérových aplikácií. Všetky služby pre neho zabezpečí akciová spoločnosť YMS.

Slovenský prevádzkovateľ prepravnej plynovodnej sieti, spoločnosť Eustream, sa chystá vynaložiť na vývoj a údržbu softvéru takmer 3,6 milióna eur. Podnik plánuje údržbu a vývoj softvérovej aplikácie ITIS za vyše 1,4 milióna eur a softvérovej aplikácie TIS za necelých 2,2 milióna eur. Ako vyplýva zo zverejnených informácií, všetky služby zabezpečí pre slovenského prepravcu plynu akciová spoločnosť YMS.

Softvérová aplikácia ITIS predstavuje komplexný integrovaný technický informačný systém o prepravnej sústave. Je primárne tvorený geografickým informačným systémom GIS. Ten poskytuje informácie o polohe línií plynovodu, zvarov, cudzích križujúcich zariadení a podobne. Jeho dôležitou súčasťou je aj lokalizácia inžinierskych sietí na objektoch prepravnej sústavy. Softvérová aplikácia TIS je zákaznícky informačný systém, zriadený za účelom poskytovania služieb spojených s prepravou plynu. Slúži najmä na online booking prepravných kapacít a na plnenie regulačných povinností prevádzkovateľa prepravnej siete.

Spoločnosť Eustream je prevádzkovateľom prepravnej siete a prepravcom zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd metrov kubických za rok a celkovou dĺžkou 2 270 kilometrov. Dosahuje ročný obrat vyše 800 miliónov eur. Firma odštartovala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením prepravných aktivít od Slovenského plynárenského priemyslu ako jeho 100-percentná dcérska spoločnosť. Jediným akcionárom spoločnosti Eustream, a. s. je Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Eustream vlastní 15 % akcií v spoločnosti Central European Gas Hub AG (plynárenský hub na území Rakúska).

Spoločnosť YMS pôsobí na trhu s modernými informačnými systémami už viac ako dvadsať rokov. Firma pracuje pre priemyselné podniky a vládne agentúry – energetické, vodohospodárske, lesnícke, veterinárne. Ponúka konzultačné služby, vývoj a aplikáciu integrovaných technických informačných systémov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame