Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biopalivá
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
11. septembra 2013 18:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Európsky parlament podporil prechod na moderné biopalivá

Poslanci Európskeho parlamentu prijali v stredu opatrenia na zavedenie stropu na použitie tradičných biopalív z potravinárskych plodín a rýchly prechod na nové biopalivá z alternatívnych zdrojov, ako sú morské riasy a odpad. Cieľom novej legislatívy je zníženie emisií skleníkových plynov z rastúceho využívania poľnohospodárskej pôdy na výrobu biopalív. Informovala o tom Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

„Bola to veľmi ťažká diskusia, pretože v nej mali veľkú váhu ekonomické záujmy. Text je veľmi technický, ale má významné ekonomické a etické dôsledky,“ povedala po hlasovaní autorka správy, poslankyňa Corinne Lepageová. Podiel biopalív prvej generácie, z potravinárskych plodín, by nemal do roku 2020 presiahnuť 6 % konečnej spotreby energie v doprave. Súčasná platná legislatíva stanovuje cieľ 10 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame