Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná elektráreň OZE
Ilustračné foto. pixabay.com
4. októbra 2016 14:39 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Európska únia podporí výstavbu veterného parku v Belgicku

Európska investičná banka na výstavbu parku poskytne úver do 300 mil. eur.

Európska únia podporí výstavbu veterného parku Rentel pri belgickom pobreží úverom do objemu 300 mil. eur, ktorý poskytne Európska investičná banka (EIB). Sumu 250 mil. eur v rámci tohto úveru bude garantovať Európsky fond pre strategické investície (EFSI), ktorý je jadrom Investičného plánu pre Európu. Informovala o tom v utorok Európska komisia na svojej internetovej stránke.

Dôležitý sektor

„Som hrdá na to, že Investičný plán podporuje takýto užitočný projekt. Sektor výroby energií z obnoviteľných zdrojov je zásadne dôležitý pre tvorbu pracovných miest a samozrejme tiež pre naše ciele vyplývajúce z konferencie o zmene klímy (COP21),“ uviedla európska komisárka pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssen.

Výstavba veterného parku Rentel priamo poskytne prácu pre 1 400 ľudí a nepriamo pre ďalších 1 400. Začatie prevádzky veterného parku bude znamenať vytvorenie 100 trvalých pracovných pozícií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies