Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň Eggborough
Ilustračné foto wikimedia.org
19. septembra 2016 13:52 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Európska komisia schválila Litve štátnu pomoc na výstavbu elektrárne

Európska komisia súhlasila s tým, že litovská vláda čiastkou 150 mil. eur podporí výstavbu kogeneračnej elektrárne na produkciu elektriny a tepla.

Európska komisia (EK) schválila štátnu pomoc v sume 150 mil. eur, ktorú Litva chce poskytnúť na výstavbu kogeneračnej elektrárne vo Vilniuse. EK o tom informovala v pondelok vo vyhlásení, ktoré zverejnila na svojej internetovej stránke. Výstavbu elektrárne bude financovať Európska investičná banka (EIB) prostredníctvom Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI). Súčasťou financovania bude aj štátna pomoc.

Kogeneračná elektráreň bude produkovať elektrinu pre litovskú elektrárenskú sieť a teplo pre systém centrálneho vykurovania vo Vilniuse. Závod budú tvoriť dve prevádzky, pričom palivom pre jednu z nich bude nerecyklovateľný komunálny odpad a druhá bude ako palivo používať biomasu. Prevádzka spaľujúca komunálny odpad dokáže produkovať 18 MW elektriny a 53 MW tepla. Jednotka využívajúca biomasu bude mať kapacitu na výrobu 70 MW elektriny a 174 MW tepla.

„Litovský projekt na vybudovanie kogeneračnej elektrárne vyrábajúcej elektrinu a teplo vo Vilniuse je v súlade s našimi pravidlami pre štátnu pomoc a je na prospech litovských občanov a životného prostredia,“ uviedla eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies