Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň elektrická energia OZE zdroje energie
Ilustračné foto seas.sk
23. augusta 2016 14:17 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Európska komisia schválila Čechom štátnu podporu pre OZE

Praha plánuje podporiť malé vodné elektrárne sumou 218 mil. českých korún a bioplynové stanice čiastkou 522 mil. CZK.

Európska komisia (EK) schválila programy štátnej podpory v Českej republike (ČR) pri výrobe elektriny v malých vodných elektrárňach a pri produkcii tepla bioplynovými stanicami. ČR ešte v septembri 2015 oznámila, že plánuje poskytovať podporu prevádzkovateľom vodných elektrární s kapacitou do 10 MW. Rozpočet na tento program bude v sume 218 mil. českých korún (CZK). V októbri 2015 Praha informovala, že chce podporovať bioplynové stanice s kapacitou do 0,5 MW. Tento program ráta s rozpočtom 522 mil. CZK.

EK konštatovala, že tieto programy zvýšia v Českej republike produkciu energií z obnoviteľných zdrojov v súlade s cieľmi Európskej únie bez prílišnej deformácie hospodárskej súťaže. „Oba programy minimalizujú potenciálnu deformáciu hospodárskej súťaže, keďže zaručujú, že platby z verejných zdrojov neprekročia minimálnu úroveň, ktorá je nevyhnutná na dosiahnutie cieľov programov,“ konštatovala EK. Na základe direktívy EÚ o podpore využívania energie z obnoviteľných zdrojov má ČR do roku 2020 dosiahnuť to, že elektrina z obnoviteľných zdrojov bude pokrývať 14 percent celkovej spotreby elektriny v krajine.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies