Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Európska komisia rozdá na projekty čistej energie 2,2 miliardy eur

EÚ energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com

Celkovo plánuje komisia preinvestovať do inovačných projektov 30 miliárd eur.

Európska komisia (EK) preinvestuje počas troch rokov do inovačných projektov 30 miliárd eur. Investície pôjdu do oblastí ako migrácia, bezpečnosť, klíma, čistá energia a digitálna ekonomika. „Umelá inteligencia, genetika, technológia blockchain potvrdzujú, že veda je v centre pozornosti súčasných prelomových inovácií, ktoré sú v súčasnosti najsľubnejšie. Európa má popredné miesto v oblasti vedy a technológie a bude zohrávať mimoriadne dôležitú úlohu pri podpore inovácie,“ uviedol eurokomisár pre výskum, vedu a inováciu Carlos Moedas.

Medzi hlavné projekty, ktoré EK podporí, patrí napríklad nízkouhlíková budúcnosť odolná voči zmene klímy, na ktorú pôjde celkovo 3,3 miliardy eur. Do oblasti obehového hospodárstva sa preinvestuje jedna miliarda eur, do digitalizácie a premeny európskeho priemyslu a služieb 1,7 miliardy eur, do bezpečnostnej únie jedna miliarda eur a do projektov zameraných na migráciu 200 miliónov eur.

EK taktiež vyčlení 2,2 miliardy eur na projekty čistej energie v štyroch navzájom prepojených oblastiach, a to obnoviteľné zdroje energie, energeticky hospodárne budovy, elektromobilita a riešenia ukladania energie. Do tejto sumy patrí aj 200 miliónov eur na podporu rozvoja a výroby ďalšej generácie elektrických batérií v Európe.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. októbra 2017 16:50Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...