Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EP Európsky parlament
Ilustračné foto europskyparlament.sk
17. apríla 2014 15:52 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Europoslanci chcú trestať ruské energetické firmy

Aké konkrétne sankcie by sa mali proti ruským energetickým firmám uplatňovať a v akom rozsahu však zatiaľ poslanci nekonkretizovali.

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) volajú po sankciách voči ruským energetickým spoločnostiam. „Parlament v uznesení vyjadril vážne znepokojenie nad rýchlo sa zhoršujúcou situáciou a krviprelievaním na východnej a južnej Ukrajine. Poslanci v nadväznosti na podnecovanie nepokojov zo strany Ruska za účelom ďalšej destabilizácie východnej a južnej Ukrajiny vyzvali na prijatie opatrení proti ruským podnikom a ich dcérskym spoločnostiam, najmä v odvetví energetiky, ako aj proti ruským investíciám a aktívam v EÚ,“ uvádza sa v správe EP.

Aké konkrétne sankcie by sa mali uplatňovať proti ruským energetickým firmám a v akom rozsahu zatiaľ nie je známe. „Európa musí podporovať jednotnú politiku energetickej bezpečnosti, ktorá povedie k zníženiu závislosti na Rusku. Čo sa týka Slovenska, môže zohrať pozitívnu úlohu pri posilňovaní energetickej bezpečnosti Ukrajiny,“ uviedol slovenský europoslanec Eduard Kukan. „EÚ musí urobiť všetko pre to, aby Rusko nemohlo ďalej destabilizovať situáciu na Ukrajine,“ dodal jeho kolega europoslanec Boris Zala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame