Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Kanadská firma Eurasian Minerals vlastnila na Slovensku päť licencií na geotermálne zdroje. Ich novým vlastníkom je americký Starlight Geothermal. SITA
8. augusta 2013 13:19 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Eurasian Minerals predala svoje geotermálne aktíva v SR

Kanadská spoločnosť Eurasian Minerals predala svoje geotermálne projekty na Slovensku firme Starlight Geothermal Ltd. Súčasťou transakcie boli aj aktíva z oblasti geotermálnej energetiky v Peru. Firma Eurasian Minerals za predaj týchto aktív získala bližšie nekonkretizovanú sumu a zároveň aj 5-percentný podiel v spoločnosti Starlight Geothermal Ltd. Informovala o tom Eurasian Minerals.

Aktivity spoločnosti Eurasian Minerals na Slovensku boli sústredené do dvoch oblastí so sľubným potenciálom geotermálnej energie na západe a juhovýchode krajiny. Celkovo na Slovensku vlastnila 5 licencií, ktoré pokrývali zhruba 320 kilometrov štvorcových. V prípade Peru išlo o 4 licencie na celkovú plochu takmer 330 kilometrov štvorcových.

Súčasťou obchodu pritom bola aj dohoda, že v prípade komerčného využívania geotermálnych zdrojov na Slovensku bude Eurasian Minerals od nového vlastníka inkasovať poplatok vo výške 1 % z príjmov. V Peru bol tento podiel stanovený na 0,5 %.

Eurasian Minerals je globálnou prieskumnou spoločnosťou, ktorá sa zameriava predovšetkým na ložiská zlata a medi. Starlight Geothermal Ltd je spoločnosť registrovaná v americkom Delaware, ktorá sa sústreďuje na rozvoj geotermálnej energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame