Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EÚ EK
Ilustračné foto. ec.europa.eu
17. januára 2016 12:15 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

EÚ začína proces zrušenia sankcií voči Iránu

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vo svojej správe totiž uviedla, že Teherán upravil svoj nukleárny program v súlade s dohodou s medzinárodnými mocnosťami.

Európska únia v sobotu začala proces zrušenia sankcií voči Iránu. Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (IAEA) vo svojej správe totiž uviedla, že Teherán upravil svoj nukleárny program v súlade s dohodou s medzinárodnými mocnosťami. Výmenou za to USA, EÚ a Organizácia spojených národov (OSN) prisľúbili, že zrušia sankčný režim.

Dohoda padla ešte vlani

Proces zrušenia sankcií by mal byť v rámci EU rýchly. Finálne kroky k odstráneniu sankcií prichádzajú po tom, čo Irán dosiahol dohodu so šiestimi mocnosťami v júli minulého roka. Končia sa tak roky trvajúcej konfrontácie, v rámci ktorých západné krajiny obviňovali Teherán, že zostavuje jadrovú bombu. Irán tieto tvrdenia vždy odmietal.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame