Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EÚ
Ilustračné foto pixabay
25. apríla 2017 9:42 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EÚ pripravila investície za 22 miliónov. Súvisia so vznikom Energetickej únie.

Investičné projekty by mali napomôcť k rozvoju trvalo udržateľnej a efektívnej dopravnej a energetickej infraštruktúry v Európskej únii.

Európska únia plánuje investovať vyše 22 miliónov eur do siedmich trvalo udržateľných projektov v sektoroch dopravy a energetiky. Projekty by mali napomôcť k rozvoju trvalo udržateľnej a efektívnej dopravnej a energetickej infraštruktúry v Európskej únii. Projekty, ktoré sú súčasťou vznikajúcej Energetickej únie, budú podľa informácií zverejnených Európskou komisiou financované z Nástroja na prepájanie Európy (NPE).

„Energetická únia ide za hranice energetickej politiky, či klimatických zmien. Dotýka sa modernizácie celého hospodárstva, aby bolo nízkouhlíkové a efektívne z hľadiska využívania energie i zdrojov. Fakty hovoria samé za seba: energia z obnoviteľných zdrojov je teraz nákladovo konkurencieschopná, zamestnáva viac ako milión ľudí v Európe a priťahuje viac investícií než mnohé iné odvetvia. Preto vítam projekty, ktoré sú konkrétnym príkladom synergie medzi aktuálnymi potrebami v energetike a doprave a ktoré zároveň prispievajú k energetickej bezpečnosti Európy,“ povedal podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič.

Štyri zo siedmich projektov sa budú vzťahovať na priority v rámci dopravy, ako sú budovanie námorných diaľnic, námorných prístavov, či multimodálnej dopravy s dôrazom na sektor zemného plynu. Na túto oblasť je vyčlenených 8,8 milióna eur z celkového objemu financií. Ďalších 12,3 milióna eur poputuje na dve opatrenia v odvetví elektrickej energie, a to riešenie cestnej a multimodálnej dopravy. Posledné opatrenie, na ktoré je vyčlenený jeden milión eur, sa týka inteligentných sietí so zameraním na železničnú dopravu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame