Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net
13. februára 2019 12:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EÚ má nové pravidlá pre plynovodné projekty

Dohoda Európskej komisie s členskými štátmi a Európskym parlamentom predpokladá sprísnenie dohľadu a zavedenie nových pravidiel pre rusko-nemecký plynovod Nord Stream 2.

Európska únia sa dohodla na nových pravidlách, ktorá môže sťažiť realizáciu projektov, akým je rusko-nemecký plynovod Nord Stream 2. Informovala o tom v stredu Európska komisia, podľa ktorej dohoda s členskými štátmi a Európskym parlamentom predpokladá sprísnenie regulačného prostredia a zavedenie nových pravidiel.

Francúzsko a Nemecko minulý týždeň schválili návrh podporovaný Európskou komisiou, na základe ktorého majú projekty ako Nord Stream 2 podliehať reguláciám EÚ. Dohoda síce neznamená zrušenie projektu, môže ho ale skomplikovať, uviedla agentúra AP. Ako uviedol európsky komisár pre energetiku Arias Canete, „každý, kto má záujem predávať Európe plyn, musí rešpektovať európsku energetickú legislatívu“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame