Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Angela Merkelová
Nemecká kancelárka Angela Merkelová SITA
21. marca 2014 19:45 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EÚ bude hľadať alternatívne zdroje dodávok energií

Ak USA umožnia export skvapalneného plynu, bude to pre Európanov určite jedným zo zdrojov dodávok energií, tvrdí nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Postoj Moskvy v konflikte s Ukrajinou znižuje dôveru v spoľahlivosť ruských dodávok energií pre Európu. Vyhlásila v piatok kancelárka Angela Merkelová. Zakročiť proti ruským firmám, ktoré sa v Nemecku a iných štátoch EÚ zaoberajú distribúciou alebo skladovaním energií, však nepovažuje za potrebné. „Nemyslím si, že v tejto oblasti musíme zasiahnuť,“ povedala Merkelová v piatok po skončení bruselského summitu EÚ.

Kancelárka ďalej uviedla, že s dodávkami zemného plynu z Ruska mala jej krajina dobré skúsenosti aj počas studenej vojny. Reakcia trhov však podľa nej poukazuje na zvýšenú neistou a summit EÚ preto podporil hľadanie alternatívnych zdrojov dodávok. Za jednu z možností označila dovoz skvapalneného plynu (LNG) z USA. Terminál pre skvapalnený plyn by mohlo Nemecko vybudovať napríklad v prístavnom meste Wilhelmshaven na severe krajiny, dodala Merkelová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame