Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

EPH vlani zvýšil konsolidované tržby i prevádzkový zisk

Elektrická energia vedenie elektrina
Ilustračné foto. pixabay.com

Konsolidované tržby spoločnosti Energetický a průmyslový holding v minulom roku stúpli o takmer 480 mil. eur.

Energetický a průmyslový holding, a. s. (EPH) dosiahol v minulom roku konsolidované tržby na úrovni 3,665 mld. eur. Informovala o tom spoločnosť s tým, že v medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 477 mil. eur. Prevádzkový zisk EBITDA evidoval holding na úrovni 1,394 mld. eur, čím potvrdil svoju pozíciu medzi troma najväčšími firmami v Českej republike. Zisk EBITDA pritom medziročne stúpol o 200 mil. eur. Výška aktív EPH medziročne klesla z 12,4 mld. eur v roku 2013 na 10,3 mld. eur ku koncu roka 2014. „Tento pokles je dôsledkom predaja podielu, ktorý EPH držal v obchodníkovi s plynom SPP, a. s.,“ informovala spoločnosť.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a v Poľsku. Pod holding patrí 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...