Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia vedenie elektrina
Ilustračné foto. pixabay.com
2. septembra 2015 17:44 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH vlani zvýšil konsolidované tržby i prevádzkový zisk

Konsolidované tržby spoločnosti Energetický a průmyslový holding v minulom roku stúpli o takmer 480 mil. eur.

Energetický a průmyslový holding, a. s. (EPH) dosiahol v minulom roku konsolidované tržby na úrovni 3,665 mld. eur. Informovala o tom spoločnosť s tým, že v medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 477 mil. eur. Prevádzkový zisk EBITDA evidoval holding na úrovni 1,394 mld. eur, čím potvrdil svoju pozíciu medzi troma najväčšími firmami v Českej republike. Zisk EBITDA pritom medziročne stúpol o 200 mil. eur. Výška aktív EPH medziročne klesla z 12,4 mld. eur v roku 2013 na 10,3 mld. eur ku koncu roka 2014. „Tento pokles je dôsledkom predaja podielu, ktorý EPH držal v obchodníkovi s plynom SPP, a. s.,“ informovala spoločnosť.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a v Poľsku. Pod holding patrí 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies