Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Ilustračné foto
6. júna 2018 11:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH vlani s nárastom tržieb aj zisku

EPH vlani s konsolidovanými tržbami vo výške 6 miliárd eur a s prevádzkovým ziskom 1,97 miliardy eur.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH), ktorá vlastní viacero podielov v slovenských energetických podnikoch, dosiahla vlani konsolidované tržby vo výške 6 miliárd eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o vyše jednu miliardu eur. Holding zaznamenal vlani prevádzkový zisk (EBITDA) v objeme 1,97 miliardy eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 240 miliónov eur. Informoval o tom energetický holding EPH.

Konsolidované čisté zadĺženie holdingu bolo v minulom roku na úrovni 2,8 násobku EBITDA. Mierne medziročné navýšenie tohto ukazovateľa pripisuje holding akvizíciám paroplynových elektrární vo Veľkej Británii, biomasových elektrární v Taliansku a investíciám do prestavby čiernouhoľnej elektrárne Lynemouth vo Veľkej Británii na elektráreň spaľujúcu biomasu. „Zadĺženie sa pohybuje na úrovni porovnateľnej s európskymi spoločnosťami s ratingom v investičnom pásme,“ konštatoval energetický holding.

Spoločnosti zo skupiny EPH v minulom roku prepravili cez 64 miliárd metrov kubických zemného plynu a distribuovali takmer 5 miliárd metrov kubických plynu. Firmy EPH taktiež distribuovali cez 6 terawatthodín elektriny, dodali viac ako 25 petajoulov tepla a takmer naplno využili svoje kapacity skladovania plynu v objeme 41 terawatthodín. Elektrárne EPH vyrobili vlani 100 terawatthodín elektriny, čo radí holding na šieste miesto v rebríčku najväčších európskych výrobcov elektriny.

EPH je vertikálne integrovaná energetická skupina, ktorá vlastní a prevádzkuje aktíva v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, v Taliansku, v Spojenom kráľovstve a v Maďarsku. Skupina sa skladá z viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 000 ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame