EPH smeruje do Veľkej Británie, kúpil elektráreň Eggborough

5. novembra 2014 10:22
Autor: SITA

Elektráreň Eggborough sa nachádza v Severnom Yorkshire. Štyri čiernouhoľné bloky disponujú s celkovou inštalovanou kapacitou 2 tisíc megawattov.

Ilustračné foto
Ilustračné foto pthas.sk

Český Energetický a průmyslový holding (EPH) kúpil vo Veľkej Británii čiernouhoľnú elektráreň Eggborough a tým aj spoločnosť Eggborough Power Limited, ktorá elektráreň vlastní. Spoločnosti v stredu podpísali zmluvu o predaji, transakciu ešte musia schváliť príslušné orgány Európskej komisie. „Akvizícia je v súlade s naším už skôr oznámeným záujmom o vstup na vyspelé západoeurópske trhy, ktoré sú postihnuté relatívnym nedostatkom kapacít na výrobu elektriny,“ povedal predseda predstavenstva EPH Daniel Křetinský.

Elektráreň Eggborough sa nachádza v Severnom Yorkshire. Štyri čiernouhoľné bloky disponujú s celkovou inštalovanou kapacitou 2 tisíc megawattov. Elektráreň pokrýva zhruba štyri percentá celkovej spotreby elektriny vo Veľkej Británii a zamestnáva približne tristo ľudí.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a v Poľsku. Pod holding patrí celkom 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako osemtisíc ľudí. Zdroje EPH aktuálne disponujú s inštalovaným výkonom takmer 1 750 megawattov, pričom ročne vyrobia zhruba 8,5 terawatthodiny elektriny.Čo si o tom myslíte?