Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto pthas.sk
5. novembra 2014 10:22 ElektrinaAktuality od SITASITA

EPH smeruje do Veľkej Británie, kúpil elektráreň Eggborough

Elektráreň Eggborough sa nachádza v Severnom Yorkshire. Štyri čiernouhoľné bloky disponujú s celkovou inštalovanou kapacitou 2 tisíc megawattov.

Český Energetický a průmyslový holding (EPH) kúpil vo Veľkej Británii čiernouhoľnú elektráreň Eggborough a tým aj spoločnosť Eggborough Power Limited, ktorá elektráreň vlastní. Spoločnosti v stredu podpísali zmluvu o predaji, transakciu ešte musia schváliť príslušné orgány Európskej komisie. „Akvizícia je v súlade s naším už skôr oznámeným záujmom o vstup na vyspelé západoeurópske trhy, ktoré sú postihnuté relatívnym nedostatkom kapacít na výrobu elektriny,“ povedal predseda predstavenstva EPH Daniel Křetinský.

Elektráreň Eggborough sa nachádza v Severnom Yorkshire. Štyri čiernouhoľné bloky disponujú s celkovou inštalovanou kapacitou 2 tisíc megawattov. Elektráreň pokrýva zhruba štyri percentá celkovej spotreby elektriny vo Veľkej Británii a zamestnáva približne tristo ľudí.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a v Poľsku. Pod holding patrí celkom 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako osemtisíc ľudí. Zdroje EPH aktuálne disponujú s inštalovaným výkonom takmer 1 750 megawattov, pričom ročne vyrobia zhruba 8,5 terawatthodiny elektriny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame