Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE vedenie
Ilustračné foto epholding.cz
8. decembra 2016 18:04 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH v prvom polroku s vyššími tržbami

Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorý aj na Slovensku ovláda viacero energetických firiem, v prvom polroku tohto roka dosiahol tržby v objeme 2,369 miliardy eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 270 miliónov eur. Zisk skupiny pred zdanením, úrokmi a odpismi bol v sledovanom období na úrovni takmer 800 miliónov eur.

Ako informovala skupina EPH, najviac utŕžila za energie, a to viac ako 2,3 miliardy eur. Z toho najväčší podiel mala elektrina 1,223 miliardy eur, plyn 753 miliónov eur, teplo 211 miliónov eur a uhlie 115 miliónov eur. Skupina evidovala do konca júna tohto roka náklady na predaj v celkovom objeme 1,115 miliardy eur. Náklady na predaj elektriny boli vo výške 469 miliónov eur. Náklady na predaj plynu a ostatných energetických produktov dosiahli 240 miliónov eur. Energetický holding evidoval pohľadávky z obchodného styku v objeme 577 miliónov eur a 5,56 miliardy eur úverov a pôžičiek.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku, vo Veľkej Británii a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Zamestnáva takmer 25 tisíc ľudí. Akcionármi EPH sú ešte stále Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny hlasovacích práv. Zostávajúce akcie kontroluje súkromná kapitálová štruktúra J&T. EPH však už oznámilo, že z holdingu odchádza Patrik Tkáč, ako aj J&T. Po novom tak 94 % akcií bude kontrolovať Daniel Křetinský a zvyšok vybraní akcionári.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies