Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com
12. apríla 2016 9:56 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH ponúkne akcie EP Infrastructure na burze

Predpokladá sa, že verejná ponuka kmeňových akcií EP Infrastructure bude zrealizovaná v druhom štvrťroku tohto roka.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) plánuje uskutočniť verejnú ponuku kmeňových akcií svojej firmy EP Infrastructure na pražskej a londýnskej burze cenných papierov. Predpokladá sa, že verejná ponuka bude zrealizovaná v druhom štvrťroku tohto roka, vzhľadom na trhové podmienky.

„V EP Infrastructure sme vytvorili lídra v oblasti energetickej infraštruktúry v strednej Európe, ktorý spája niektoré z najsilnejších aktív spoločnosti EPH v jednej integrovanej skupine. Ako zakladateľ EP Infrastructure, ktorá má vedúce postavenie na energetickom trhu v Českej republike a na Slovensku, si kladiem za cieľ zaistiť atraktívne a udržateľné výplaty dividend pre všetkých našich akcionárov na základe vysoko kvalitných aktív a rastúcej ekonomiky v regióne,“ uviedol predseda dozornej rady EP Infrastructure Daniel Křetinský.

EP Infrastructure v súčasnosti stopercentne ovláda EPH. „Naďalej máme v úmysle zachovať si majoritu v spoločnosti EP Infrastructure. Verejnou ponukou akcií na burzách chceme pozdvihnúť celkový profil skupiny a poskytnúť skupine väčšiu flexibilitu v oblasti financovania. Výnosy z ponuky chceme využiť k spätnému odkúpeniu svojich akcií vlastnených spoločnosťou Biques Limited, pasívneho finančného investora EPH,“ informovala spoločnosť.

Spoločnosť EP Infrastructure pôsobí v štyroch hlavných segmentoch – preprava plynu, distribúcia plynu a elektriny, teplárenstvo a skladovanie plynu. Súčasťou firmy je napríklad slovenský prepravca zemného plynu, spoločnosť Eustream.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame