Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník Gajary báden
Nový zásobník plynu Gajary-báden. SITA
31. decembra 2013 14:07 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH odkúpil od nemeckého E.ON-u podiel vo firme Nafta

Podľa marketingového riaditeľa Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniela Častvaja odkúpil EPH od spoločnosti E.ON 40-percentný podiel v slovenskej spoločnosti Nafta.

Energetický a průmyslový holding (EPH) navyšuje svoj podiel v spoločnosti Nafta. Odkupuje totiž podiel od menšinového nemeckého vlastníka. „Energetický a průmyslový holding, a.s. odkúpil od spoločnosti E.ON jej 40-percentný podiel v slovenskej spoločnosti Nafta,“ informoval v utorok riaditeľ marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj. Bližšie podrobnosti k tejto transakcii neuviedol.

Podiel EPH v spoločnosti Nafta sa tak zvýši na viac ako 96 %. Prostredníctvom SPP totiž už v Nafte vlastnila majoritný 56,15-percentný podiel. Nemecká spoločnosť E.ON Ruhrgas International GmbH vlastnila v podniku 40,45 % akcií, ktoré nadobudla ešte v roku 2004 od ďalšieho nemeckého akcionára RWE Gas International. Zvyšné akcie Nafty držia ostatní drobní akcionári.

Firma Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku. Okrem skladovania plynu sa spoločnosť zaoberá aj prieskumom a ťažbou uhľovodíkov na Slovensku, konkrétne na území Viedenskej panvy a na Východoslovenskej nížine. Skladovacia kapacita systému podzemných zásobníkov zemného plynu, prevádzkovaného spoločnosťou Nafta, predstavuje v súčasnosti 2,3 mld. metrov kubických.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame