Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadro elektrina reaktora
Ilustračné foto pixabay.com
24. apríla 2019 8:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH kupuje elektrárne v Severnom Írsku

Celkový inštalovaný výkon kupovaných aktív je 1,4 GW.

Elektrárne Ballylumford a Kilroot v Severnom Írsku sa stanú súčasťou Energetického a průmyslového holdingu, a.s. (EPH). Od spoločnosti AES Corporation ich totiž kupuje EP UK Investments Ltd, ktorá je plne kontrolovanou spoločnosťou EP Power Europe, a.s. (EPPE), pričom EPPE je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Energetického a průmyslového holdingu. V správe, ktorú v utorok poskytol agentúre SITA, to uviedol Daniel Častvaj, šéf oddelenia marketingu a komunikácie EPH.

EP UK Investments získa od AES Corporation všetky jej aktíva v Severnom Írsku, čiže plynovú elektráreň Ballylumford, ktorá je najväčšou elektrárňou na Írskom ostrove, batériové úložisko elektrickej energie a uhoľnú elektráreň Kilroot. Celkový inštalovaný výkon týchto aktív je 1,4 GW. Tento obchod je prvou akvizíciou EPH na energetickom trhu v Severnom Írsku, ktorý je prepojený zo zvyškom Írskeho ostrova.

„Akvizíciu portfólia AES Corporation považujeme za významný krok v realizácii našej stratégie zvyšovania výrobnej kapacity na vybraných európskych trhoch. Tieto elektrárne majú pre Severné Írsko strategický význam,“ povedal Jan Špringl, podpredseda predstavenstva spoločnosti EP Power Europe. Dodal, že akvizícia je v súlade s poslaním jeho firmy poskytovať spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energie európskym občanom a priemyslu, a to vďaka vyváženej a rôznorodej výrobnej flotile. Akvizíciu musia schváliť európske protimonopolné úrady. Očakáva sa, že sa uzavrie počas leta tohto roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame