Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH elektráreň Plzeň
Elektráreň v Plzni vlastnená holdingom EPH epholding.cz
16. marca 2016 17:11 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH ide do nákupu nemeckých uhoľných elektrární

Tender spoločnosti Vattenfall zahŕňa hnedouhoľné povrchové bane Jänschwalde, Welzow-Sud, Nochten a Reichwalde, elektrárne Janschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a dva bloky elektrárne Lippendorf.

Spoločnosti Energetický a průmyslový holding a.s. (EPH) a PPF Investments podali záväznú ponuku na odkúpenie hnedouhoľných aktív v nemeckom Sasku a Braniborsku, ktoré v súčasnosti vlastní firma Vattenfall AB. „Naša spoločnosť je pevne odhodlaná riadiť hnedouhoľné elektrárne a bane spoločnosti Vattenfall udržateľným spôsobom s cieľom vytvárať pridanú hodnotu pre región a zamestnancov. Pevne veríme, že naša ponuka predstavuje atraktívne riešenie pre sektor hnedého uhlia vo východnom Nemecku,“ uviedol predseda predstavenstva EPH Daniel Křetinský.

Tender spoločnosti Vattenfall zahŕňa hnedouhoľné povrchové bane Jänschwalde, Welzow-Sud, Nochten a Reichwalde, elektrárne Janschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a dva bloky elektrárne Lippendorf. Podľa EPH hnedé uhlie bude mať aj naďalej dôležitú úlohu. „Sme si plne vedomí, v akej situácii sa nachádzajú hnedouhoľné aktíva Vattenfallu, vrátane toho, že v nadchádzajúcich rokoch, pokiaľ sa ceny elektriny podstatne nezotavia, nebude spoločnosť schopná vytvárať žiadne dividendy,“ dodal Křetinský. Flotila Vattenfallu má inštalovaný výkon 8 tisíc megawattov a zamestnáva osemtisíc ľudí.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako osemtisíc ľudí. Zdroje EPH aktuálne disponujú s inštalovaným výkonom takmer 1 750 megawattov, pričom ročne vyrobia zhruba 8,5 terawatthodiny elektriny. Český holding je ovládaný známymi podnikateľmi Danielom Křetinským a Patrikom Tkáčom a finančnou skupinou J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame