Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uhlie bane
Ilustračné foto. FreeDigitalPhotos.net
2. októbra 2016 15:03 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH dokončil nákup nemeckých baní a elektrární

Energetický a průmyslový holding (EPH) spoločne s finančným partnerom PPF Investments dokončili nákup nemeckých hnedouhoľných aktív. Od švédskej spoločnosti Vattenfall kúpilo konzorcium aktíva v Sasku a Braniborsku. Patria medzi ne hnedouhoľné povrchové bane Jänschwalde, Welzow-Sud, Nochten a Reichwalde, elektrárne Janschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a elektrárne Lippendorf. Elektrárne majú inštalovaný výkon osem tisíc megawattov.

„S ohľadom na súčasné ťažké ekonomické obdobie sa konzorcium EPH a PPF zaviazalo, že sa v nadchádzajúcich rokoch vzdá možných dividend,“ uviedol hovorca EPH Daniel Častvaj.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Český holding je ovládaný známymi podnikateľmi Danielom Křetinským a Patrikom Tkáčom a finančnou skupinou J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame