EPH dokončil nákup nemeckých baní a elektrární

2. októbra 2016 15:03
SITA

Elektrárne majú inštalovaný výkon osem tisíc megawattov.

Uhlie bane
Ilustračné foto. FreeDigitalPhotos.net

Energetický a průmyslový holding (EPH) spoločne s finančným partnerom PPF Investments dokončili nákup nemeckých hnedouhoľných aktív. Od švédskej spoločnosti Vattenfall kúpilo konzorcium aktíva v Sasku a Braniborsku. Patria medzi ne hnedouhoľné povrchové bane Jänschwalde, Welzow-Sud, Nochten a Reichwalde, elektrárne Janschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a elektrárne Lippendorf. Elektrárne majú inštalovaný výkon osem tisíc megawattov.

„S ohľadom na súčasné ťažké ekonomické obdobie sa konzorcium EPH a PPF zaviazalo, že sa v nadchádzajúcich rokoch vzdá možných dividend,“ uviedol hovorca EPH Daniel Častvaj.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Český holding je ovládaný známymi podnikateľmi Danielom Křetinským a Patrikom Tkáčom a finančnou skupinou J&T.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?