Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto David Castillo/FreeDigitalPhotos.net
24. mája 2013 20:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH definitívne kupuje 49 % SSE za 400 mil. eur

Electricité de France a Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) podpísali v piatok konečnú dohodu o predaji minoritného podielu vo výške 49 %, ktorý v spoločnosti Stredoslovenská energetika držala francúzska firma. Hodnota transakcie je približne 400 miliónov eur. Informoval o tom EPH.

Ako uviedol predseda predstavenstva EPH Daniel Křetínský, firma touto akvizíciou ďalej posilňuje svoju pozíciu v segmente regulovaných aktív. „Súčasťou stratégie EPH na Slovensku bude aj zvýšenie ponuky elektriny vyrobenej vo vlastných zdrojoch. Tým sa aj významne zvýši konkurencia na slovenskom veľkoobchodnom trhu s elektrickou energiou,“ dodal Křetínský.

Transakciu bude schvaľovať aj valné zhromaždenie akcionárov SSE. Definitívne vyrovnanie sa očakáva v druhej polovici roku 2013 po tom, čo prejde schvaľovacou procedúrou protimonopolných orgánov.

Stredoslovenská energetika dodáva energiu pre takmer 712 tisíc zákazníkov. Okrem elektrickej energie dodáva svojim zákazníkom aj zemný plyn. Pôsobí najmä na strednom Slovensku, a to už viac ako 85 rokov. Francúzsky investor Electricité de France kúpil 49-percentný podiel v SSE pred viac ako desiatimi rokmi za 158 mil. eur. Zvyšok akcií drží v rukách štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame