Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň Eggborough
Ilustračné foto wikimedia.org
21. decembra 2015 16:48 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EPH a PPF podali ponuku na kúpu nemeckého Vattenfallu

EPH sľubuje, že bude rešpektovať ciele prebiehajúcej transformácie energetického sektoru presadzované nemeckou spolkovou vládou.

České firmy EPH a PPF v pondelok podali predbežnú ponuku na kúpu nemeckých aktív spoločnosti Vattenfall. „Sme presvedčení, že budeme vedieť ponúknuť riešenie, ktoré bude dobrým kompromisom medzi záujmami dotknutých regiónoch, odborov a zamestnancov a pritom budeme rešpektovať ambiciózne ciele prebiehajúcej transformácie energetického sektoru presadzované nemeckou spolkovou vládou,“ uviedol riaditeľ komunikácie EPH Daniel Častvaj.

Český energetický holding EPH na nemeckom trhu už niekoľko rokov pôsobí. Vlastní tretiu najväčšiu nemeckú hnedouhoľnú spoločnosť MIBRAG, elektráreň Buschhaus a podiel v elektrární Schkopau. EPH taktiež pôsobí na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku. Vlastní celkom 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny, ako aj firmy dodávajúce elektrinu či plyn. Na Slovensku taktiež spoluvlastní kľúčového prepravcu zemného plynu. V holdingu našlo prácu viac ako 12 tisíc ľudí. Akcionármi EPH sú český podnikateľ Daniel Křetinský a slovenský Patrik Tkáč, ktorí spolu vlastnia dve tretiny hlasovacích práv. Zvyšok kontroluje finančná skupina J&T.

Skupina PPF pôsobí v 16 krajinách na troch kontinentoch. Investuje do bankovníctva, finančných služieb, telekomunikácií, poisťovníctva, nehnuteľností, poľnohospodárstva, maloobchodných služieb či do biotechnológií. Skupina vlastnila ku koncu vlaňajška aktíva vo výške takmer 22 miliárd eur. Zakladateľom a majoritným akcionárom PPF Group N.V. je český podnikateľ Petr Kellner.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame