Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Ilustračné foto EPH
15. marca 2018 14:21 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EP Infrastructure s ratingovým hodnotením v investičnom pásme

Firma EP Infrastructure, ktorá je kľúčovou dcérou česko-slovenskej skupiny Energetický a průmyslový holding, má od agentúry S&P Global Ratings rating na stupni BBB, od Moody’s na úrovni Baa3 a od agentúry Fitch na stupni BB.

Spoločnosť EP Infrastructure (EPIF), ktorá je kľúčovou dcérskou spoločnosťou česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH), získala hodnotenie úverovej spoľahlivosti v investičnom pásme zo strany troch hlavných ratingových agentúr. S&P Global Ratings spoločnosti pridelila predbežný rating na stupni BBB, od agentúry Moody’s firma získala rating na úrovni Baa3 a od agentúry Fitch na úrovni BB. Všetky tri ratingy majú stabilný výhľad. Informoval o tom Energetický a průmyslový holding v správe, ktorú poskytol agentúre SITA.

EP Infrastructure je európskou energetickou firmou prevádzkujúcou dôležitú infraštruktúru v oblasti prepravy plynu, distribúcie plynu a elektriny, tepelného hospodárstva a skladovania plynu, ktorá sa prevažne nachádza na Slovensku a v Českej republike. EP Infrastructure profituje zo stabilného, predvídateľného, hotovosť generujúceho podnikania, ktoré je regulované a zakladá sa na dlhodobých kontraktoch. Firma má rozsiahlu, diverzifikovanú a dobre udržiavanú infraštruktúru a silnú prítomnosť na rýchlo rastúcich a nízko rizikových trhoch Slovenska a ČR.

Energetická skupina EPH sa sústreďuje na energetickú infraštruktúru, výrobu elektriny a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov na základe dlhodobých kontraktov. Aktíva vlastní a prevádzkuje v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii a Maďarsku. Skupinu tvorí viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 tis. ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame