Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina zse
Ilustračné foto ZSE
12. augusta 2014 9:56 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EP Energy Trading patriaca EPH s tržbami 305,5 miliónov eur

Alternatívny dodávateľ energií dodal v prvom polroku slovenským zákazníkom 119 gigawatthodín elektriny.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosti EP Energy Trading, dosiahol v prvom polroku tohto roka tržby na úrovni 305,5 miliónov eur. Za celý minulý rok pritom firma vykázala tržby v objeme 852 miliónov eur. Podnik dodáva energiu zákazníkom v Českej republike a na Slovensku. Dodávky elektriny ku koncu júna dosiahli 1 083 gigawatthodín, z toho na Slovensku to bolo 119 gigawatthodín. Dodávky plynu boli v objeme 1 670 gigawatthodín. Plyn zatiaľ alternatívny dodávateľ predáva iba v Čechách.

EP Energy Trading je dodávateľom elektriny a zemného plynu domácnostiam, firmám i veľkoodberateľom v Českej republike a na Slovensku. Súčasne sa špecializuje na obchodovanie s týmito komoditami na veľkoobchodnom trhu. Spoločnosť EP Energy Trading je súčasťou skupiny EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame