Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emisie
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
18. septembra 2013 17:32 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EP Energy kupuje od E.ON elektráreň a baňu na hnedé uhlie

Česká firma EP Energy, a.s., ktorej jediným akcionárom je spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH), cez svoju dcérsku firmu Mibrag v stredu podpísala s nemeckou spoločnosťou E.ON dohodu o odkúpení jej elektrárne Buschhaus a hnedouhoľnej bane Schöningen. EP Energy zároveň prevezme záväzky súvisiace so sanačnými a rekultivačnými prácami. Ako informovala česká firma, spoločnosti chcú vysporiadať transakciu koncom tohto roka a dohodli sa, že kúpnu cenu nezverejnia.

„Táto akvizícia znamená pre EP Energy zásadné posilnenie vertikálnej integrácie ťažby uhlia s nadväzujúcou výrobou elektrickej energie. Prispieva tak k eliminácii rizík spojených s vývojom energetickej legislatívy v Nemecku,“ povedal podpredseda predstavenstva EP Energy Jan Špringl. Toto vertikálne prepojenie podľa neho znamená nielen zásadné predlženie životnosti elektrárne Buschhaus, ale i významne posilňuje dlhodobé odbytové možnosti firmy Mibrag.

Celkový inštalovaný výkon elektrární, ktoré EP Energy vlastní v Nemecku, po akvizícii elektrárne Buschhaus prevýši 900 megawattov (MW), čo zhruba zodpovedá jednému bloku českej jadrovej elektrárne Temelín. Po získaní elektrárne sa zároveň podstatne zvýši účinnosť zdrojov prevádzkovaných EP Energy. Hnedouhoľná elektráreň Buschhaus má inštalovaný výkon 390 MW a do prevádzky ju uviedli v roku 1985. Podľa súčasných plánov spoločnosti E.ON by sa prevádzka tejto elektrárne mala zastaviť v roku 2017 po vyčerpaní zásob hnedého uhlia v miestnej bani Schöningen. EP Energy však plánuje výrazne predĺžiť prevádzku elektrárne dodávkami hnedého uhlia so svojich baní.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies