Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paroplynová elektráreň v Malženiciach.
Paroplynová elektráreň v Malženiciach. E.ON
16. júla 2013 12:41 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

E.ON ukončí výrobu v malženickom paroplyne v októbri

Spoločnosť E.ON od októbra 2013 preruší výrobu vo svojej paroplynovej elektrárni v Malženiciach a zakonzervuje ju. Dôvodom tohto rozhodnutia je, že paroplynový cyklus podľa spoločnosti nie je schopný v súčasných trhových podmienkach v Európe generovať profit. A to kvôli nízkej cene elektriny a emisií. Informovala o tom firma E.ON.

Neriadený a masívne podporovaný rast obnoviteľných zdrojov a výsledný kolaps európskeho systému obchodovania s emisiami postihuje podľa spoločnosti predovšetkým európske elektrárne spaľujúce zemný plyn. „Ako bolo oznámené začiatkom tohto roka, E.ON reštrukturalizuje svoje konvenčné energetické zdroje, aby zvýšil konkurencieschopnosť svojho energetického portfólia. Popri ďalšom znižovaní nákladov a zvyšovaní efektivity E.ON skúma, či a koľko svojich elektrární v Európe má uzavrieť a prijme kroky v prípadoch, kde sa uzavretie týchto zdrojov ukáže ako nevyhnutné,“ konštatuje vo vyhlásení E.ON.

Paroplynový cyklus E.ON Malženice, ktorého hrubá výrobná kapacita predstavovala 430 megawattov, bol spustený v januári 2011. Počas nasledujúceho dva a pol roka však bol v prevádzke iba 5 600 hodín. Pôvodný plán pritom hovoril o tom, že elektráreň bude generovať energiu minimálne 4 000 až 5 000 hodín ročne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame