Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
13. septembra 2013 12:37 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

E.ON nezvýši ceny plynu pre nemecké domácnosti

Nemecká energetická spoločnosť E.ON až do konca marca 2014 nezmení ceny plynu pre nemecké domácnosti, keďže využíva výhodu historicky nízkych dovozných cien. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok. Konkurenčná firma RWE sa od budúceho mesiaca, kedy sa začína vykurovacia sezóna, chystá zvýšiť ceny plynu pre retailovú klientelu v troch spolkových krajinách o približne 6,6 %. Osemnásť firiem však plánuje ceny pre zimné obdobie od septembra alebo októbra znížiť až do 10 %. Uviedol to internetový portál Preisvergleich.de.

Ceny plynu dovážaného do Nemecka, ktorých výška sa odvíja od cien ropy, v priebehu tohto roka klesali. Priemerná cena plynu dovážaného do Nemecka v období januára až júna sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka znížila o 4,5 %. Nemecký trh s plynom je najväčší v rámci kontinentálnej Európy. Typická cena zemného plynu od firmy E.ON pre malú domácnosť je v súčasnosti 5,91 centu za kilowatthodinu pri základnej ročnej platbe 157,08 eura.

Spoločnosť E.ON je veľkým hráčom v nemeckom energetickom sektore v ktorom si navzájom konkuruje viac ako 700 firiem vrátane spoločností RWE, Wintershall a VNG. Firma E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame