Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Eni pre slabší dopyt zníži nákup plynu z Alžírska

Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net

Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni sa dohodla s Alžírskom na novom kontrakte, v rámci ktorého bude od tejto africkej krajiny nakupovať menej plynu. Snaží sa totiž bojovať so slabším dopytom. Už skoršie sa zaviazala, že tento rok prehodnotí väčšinu svojich dlhodobých kontraktov na dodávky plynu. „Táto dohoda je súčasťou programu opätovného prerokovania kontraktov, ktorý firma odštartovala pred pár mesiacmi a prispieva k cieľom v oblasti ziskovosti a tvorbe hotovosti,“ informuje skupina Eni.

Spoločnosti po celej Európe sa snažia zabezpečiť si lepšie podmienky v kontraktoch na plyn, keďže súčasné nie sú rentabilné pre nízke ceny na spotovom trhu, ktoré nadol ťahá slabý stav ekonomiky. Eni ďalej informovala, že nová dohoda s alžírskou štátnou spoločnosťou Sonatrach pokrýva roky 2013 a 2014. Alžírsko je popri Rusku jedným z najväčších dodávateľov plynu. Taliansko minulý rok dovážalo 28 % plynu z tejto africkej krajiny a 32 % z Ruska.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 29. mája 2013 9:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...