Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Kralupy
Rafinéria Kralupy ceskarafinerska.cz
17. decembra 2013 15:26 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Eni chce predať Slovnaftu podiel v Českej rafinérskej

Taliansky koncern podľa informácií denníka Lidové Noviny rokuje so Slovnaftom aj o predaji 124 čerpacích staníc siete Agip.

Taliansky energetický koncern Eni chce predať skupine Slovnaft svoj podiel v spoločnosti Česká rafinérská, v ktorej kontroluje 32,5 %. So Slovnaftom rokuje aj o predaji 124 čerpacích staníc siete Agip. Informoval o tom v utorok denník Lidové noviny. Spoločnosť Česká rafinérská sídliaca v Litvínove je jediným spracovateľom ropy a výrobcom ropných produktov v Českej republike. Prevádzkuje rafinérie ropy v Litvínove a Kralupoch nad Vltavou.

Česká rafinérská je spoločným podnikom Unipetrolu a spoločností Eni a Shell. V prípade, že podiel od Eni kúpi Slovnaft, by jediným ďalším akcionárom v spoločnosti zostala ropná skupina Unipetrol. Tá sa v novembri dohodla s koncernom Royal Dutch Shel na odkúpení jeho podielu 16,3 % v Českej rafinérskej. Transakcia nadobudne účinnosť začiatkom budúceho roka. Slovnaft nechcel záležitosť komentovať.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame