Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto xedos4/FreeDigitalPhotos.net
9. decembra 2013 10:22 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Energia z jadra zostane pre Francúzsko kľúčová

Nukleárna energia zabezpečí Francúzsku aj v budúcnosti aspoň polovicu celkovej produkcie elektriny, tvrdí minister priemyslu Arnaud Montebourg.

Jadrová energia bude vo Francúzsku naďalej zodpovedať za aspoň polovicu celkovej produkcie elektriny. Uviedol to francúzsky minister priemyslu Arnaud Montebourg, ktorého citoval počas víkendu francúzsky nedeľník Journal du Dimanche. Francúzska vláda si predsavzala znížiť do roku 2025 podiel energie z jadra na energetickom mixe na 50 % zo súčasných 75 %. Montebourg však počas návštevy Číny zdôraznil, že nukleárna energia zostane pre krajinu kľúčová. „Nukleárna energia je sektor budúcnosti,“ povedal minister podľa denníka v Pekingu, kde sa v piatok zúčastnil na seminári k 30. výročiu francúzsko-čínskej spolupráce v oblasti jadrovej energie.

Francúzska energetická skupina Areva v súčasnosti v Číne buduje dva jadrové reaktory a s miestnymi úradmi rokuje o výstavbe ďalších dvoch. Ďalšia francúzska energetická firma EDF minulý mesiac podpísala s britskou vládou dohodu o výstavbe jadrovej elektrárne na juhozápade Anglicka. Investícia za 16 mld. GPB predstavuje prvý projektov svojho druhu v Európe od havárie v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies