ENERGIA NA KOLESÁCH štartuje v nedeľu v Piešťanoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Ilustračné foto pixabay.com

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel v rámci 60. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (MCP OS) pozývajú v nedeľu 12. júna 2016 o 11 hod. na štart tretieho ročníka pretekov rekreačných cyklistov – Energia na kolesách na Námestie Slobody v Piešťanoch.

Registrovať sa možno nepretržite na stránke www.okoloslovenska.com, sekcia energia na kolesách alebo priamo na pretekoch od 9,00 do 10.30 hod. Pre cyklistických nadšencov sú pripravené dve dĺžky podľa vlastného výberu. 20,4 km alebo 10,2 km na trase:

Námestie Slobody, Piešťany➔ Winterova ul. ➔ Bethovenova alej ➔ Nábrežie Ivana Kraska ➔ Tematínska ➔ Strečianska ➔ Bratislavská ➔ Rekreačná ➔ Hlboká ➔ Dlhá ➔ Hollého ➔ Sládkovičova ➔ Teplická ➔ miesto cieľa 5. etapy MCP OS v Piešťanoch, Námestie Slobody.

V roku 2015, v rámci druhého ročníka pretekov nadšencov Energia na kolesách, súťažilo 171 nadšencov. Víťazom sa stal len sedemnásťročný Tomáš Meňuš so štartovným číslom 11, na druhom mieste sa umiestnil Matej Mydla a tretí do cieľa dorazil Matej Adamec. Spomedzi súťažiacich 10 tímov s celkovo 43 pretekármi zvíťazil tím firmy JANOM ženy. Najmladší účastník súťaže mal 8 rokov, najstarším bol 78 ročný Arpád Csaplár.

Účastníci narodení pred rokom 2001 môžu absolvovať trasu len s doprovodom dospelého. Počas preteku môžu byť použité ľubovoľné bicykle, podmienkou je dobrý technický stave.