Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň Bohunice seas.sk
31. mája 2015 21:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Energetika dostala vlani od štátu 70,17 miliónov eur

Prostriedky smerovali na odstavovanie jadrových elektrární A1 a V1 v Jaslovských Bohuniciach.

Ani slovenská energetika v minulom roku nezostala bez štátnej pomoci. Štát poskytol v oblasti výroby, prenosu a rozvodu energie štátnu pomoc jednému prijímateľovi. Ten dostal pomoc vo výške 70,17 miliónov eur na vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1 v Jaslovských Bohuniciach. „V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa výška štátnej pomoci v oblasti výroby energie, prenosu a rozvodu zvýšila o 11,76 miliónov eur, čiže o viac ako 20 %,“ informovalo Ministerstvo financií SR.

Poskytovateľom spomínanej jedinej štátnej pomoci bolo Ministerstvo hospodárstva SR. Rezort hospodárstva v minulom roku poskytol štátnu pomoc v celkovej výške takmer 110 miliónov eur. Zo zdrojov Európskej únie bolo poskytnutých necelých 25 miliónov eur. V rámci operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast podporilo ministerstvo ďalšiu oblasť týkajúcu sa sektora energetiky. Ide o zvyšovanie energetickej efektívnosti vo výrobe a spotrebe a zavádzanie progresívnych technológií v energetike. V tejto schéme v rámci spomínaného operačného programu podporu dostali štyria prijímatelia vo forme nenávratného finančného príspevku vo výške 8 miliónov eur.

V minulom roku štát poskytol pomoc v celkovej hodnote 322,14 miliónov eur. Z toho z národných zdrojov išlo 189,86 miliónov eur a zo zdrojov Európskej únie 132,28 miliónov eur. „Celková výška štátnej pomoci sa v roku 2014 v porovnaní s rokom 2013 zvýšila o 31,40 miliónov eur, čo predstavuje zvýšenie o takmer 11%,“ konštatoval rezort financií. Podiel poskytnutej štátnej pomoci v minulom roku z hrubého domáceho produktu bol 0,43 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies