Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR
Poslanec NR SR za stranu OĽaNO Igor Matovič SITA
3. februára 2017 12:42 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Energetický a průmyslový holding žiada od Matoviča ospravedlnenie

Spoločnosti prekážajú vyjadrenia lídra hnutia OĽaNO, ktorý tvrdí, že Robert Fico je spoluakcionárom holdingu.

Energetický a průmyslový holding (EPH) bude žiadať od opozičného poslanca a lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča verejné ospravedlnenie. Energetickému holdingu sa totiž nepáčia jeho vyjadrenia, že premiér Robert Fico je spoluakcionárom EPH.

„Vyzývame poslanca Igora Matoviča, aby ukázal, kde v akcionárskych štruktúrach spoločnosti sa nachádza Rober Fico alebo nejaké osoby s nim spriaznené. Ani pri hlbokej analýze firiem, ktoré spoluvlastníme sme nenašli v akcionárskych štruktúrach ani Roberta Fica, ani žiadne osoby, ktoré by mohli byť s ním spriaznené. Ak takýto dôkaz Matovič neposkytne, budeme z jeho strany očakávať rýchle verejné ospravedlnenie,“ uviedla firma EPH.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku, vo Veľkej Británii a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Zamestnáva takmer 25 tisíc ľudí.

Akcionármi EPH sú ešte stále Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny hlasovacích práv. Zostávajúce akcie kontroluje súkromná kapitálová štruktúra J&T. EPH však už oznámil, že z holdingu odchádza Patrik Tkáč, ako aj J&T. Po novom tak 94 % akcií bude kontrolovať Daniel Křetinský a zvyšok vybraní akcionári z radov zamestnancov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame