Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka Slovensko
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
27. júna 2016 12:29 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Energetický holding asi vznikne. Hľadajú miesto pre šéfa SIS.

Šéfom štátneho energetického holdingu by sa mal stáť Ján Valko.

Štátny energetický holding, ktorý mal vzniknúť ešte počas bývalej vlády, zrejme nakoniec štát založí. Podľa informácií agentúry SITA by sa mal totiž jeho šéfom stať súčasný riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ján Valko.  Nebola by to jeho prvá skúsenosť s energetikou, keďže Valko už zastával funkciu šéfa Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti. Po marcových parlamentných voľbách sa taktiež istý čas hovorilo, že by sa mohol stať predsedom predstavenstva štátneho Slovenského plynárenského priemyslu.

Bývalá vláda Roberta Fica uvažovala o založení štátneho energetického holdingu už počas ministrovania svojo prvého ministra hospodárstva Tomáša Malatinského. Holding mal spravovať všetky podiely štátu v energetických podnikoch. Štát chcel prostredníctvom energetického holdingu taktiež spätne nakupovať akcie energetických podnikov, ktoré by v budúcnosti chceli predávať zahraniční investori.

Bývalý minister Malatinský však priznal, že spätné skupovanie akcií nebolo primárnou myšlienkou tohto projektu. Primárna myšlienka bola, že štát prostredníctvom takéhoto holdingu by napríklad vedel upísať akcie cez burzu v nejakom menšom pomere a získané zdroje investovať napríklad do rozvoja teplárenstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame