Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
GGE
Ilustračné foto gge.sk
10. decembra 2013 18:10 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetikeSITA

Energetickej skupine GGE sa zapáčil poľský trh

Skupina Grafobal Group Energy, ktorá je členom skupiny Grafobal Group, pripravuje primárnu emisiu akcií na varšavskej burze. Malo by sa tak stať začiatkom budúceho roka.

Skupina Grafobal Group Energy (GGE), ktorá je členom skupiny Grafobal Group, plánuje expanziu za hranicami našej krajiny. Spoločnosť v súčasnosti vyhodnocuje viacero investičných príležitostí v krajinách strednej a východnej Európy. Bližšie informácie spoločnosť GGE však nechcela konkretizovať. „V tejto chvíli nebudeme komentovať detaily týchto investícií,“ povedal predseda predstavenstva GGE Roland Tóth.

Za perspektívny trh považuje GGE napríklad Poľsko. V Poľsku už GGE pôsobí. Má tam dcérsku spoločnosť Elgas Energy Sp. Prostredníctvom nej chce preraziť medzi najvýznamnejších dodávateľov plynu v Poľsku. V poľských médiách sa už objavila informácia, že slovenská firma GGE pripravuje primárnu emisiu akcií (IPO) na varšavskej burze. Malo by sa tak stať začiatkom budúceho roka. „Detaily tohto procesu by sme v tejto chvíli, vzhľadom na to, že sa na nich intenzívne pracuje, neradi zverejňovali,“ dodal Tóth. Od vstupu na varšavskú burzu si skupina sľubuje získanie dodatočných financií pre ďalšie investície a akvizície v regióne strednej a východnej Európy.

Skupina GGE je členom skupiny Grafobal Group, ktorú ovláda známy slovenský podnikateľ Ivan Kmotrík. Vznikla v roku 2007 a podniká ako strategická investičná spoločnosť v energetickom priemysle. Patrí medzi hráčov v oblasti výroby a dodávky tepla, elektrickej energie, ako aj pri dodávkach elektriny a plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame