Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PMÚ
Protimonopolný úrad SR SITA
14. augusta 2013 14:43 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Energetické centrum zrejme znova mení majiteľa

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Energetické centrum, a.s. zrejme bude mať v krátkom čase znova nového majiteľa. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) totiž informoval, že schválil pre spoločnosť Slovakia Energy, s. r. o. získanie kontroly nad spomínaným alternatívnym dodávateľom elektriny a plynu. Slovakia Energy, ktorú vlastnia českí podnikatelia Jiří Písařík a Hana Písaříková, taktiež pôsobí na slovenskom energetickom trhu s dodávkami energií. Podnikatelia v Českej republike dodávajú elektrinu a plyn prostredníctvom spoločnosti Bohemia Energy entity, s.r.o. „Na základe predložených informácií úrad dospel k záveru, že koncentrácia neovplyvní žiadny z relevantných trhov a teda značne nenaruší účinnú súťaž najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia. Preto úrad koncentráciu schválil,“ informovala hovorkyňa PMÚ Alena Sedláková.

Začiatkom tohto roka získala Energetické centrum švajčiarska spoločnosť Cromicron, keď alternatívneho dodávateľa energií odkúpila od firmy Energy Supplier No. 1. Energetické Centrum na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov. Firma je známa tým, že od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR dostala rekordnú pokutu vo výške jedného milióna eur. Regulátor zistil viacero porušení zákona, z ktorých najvážnejším bolo účtovanie vyšších cien elektriny, ako úradom stanovených maximálnych cien. Spoločnosť taktiež podľa regulačného úradu nedodržiavala lehoty na reklamácie, nepodávala úradu potrebné informácie, či sa vyhýbala vracaniu preplatkov.

Spoločnosť Slovakia Energy je jedným z najvýznamnejších alternatívnych dodávateľov elektriny na Slovensku. Na slovenský trh spoločnosť vstúpila v roku 2007, kedy začala dodávať elektrinu malým a stredným podnikom. Od roku 2009 začala spoločnosť predávať elektrinu aj domácnostiam. V druhej polovici roku 2011 vstúpila na trh so zemným plynom a túto komoditu dodáva zákazníkom zo segmentu domácností a podnikov. Spoločnosť Slovakia Energy je vlastnená materskou spoločnosťou Bohemia Energy, ktorá patrí medzi alternatívnych dodávateľov elektriny a plynu v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies