Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina ceny
Ilustračné foto SITA
19. februára 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Energetické Centrum bude mať nového majiteľa

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Energetické Centrum, a.s., bude mať nového majiteľa. Spoločnosť Energy Supplier No. 1 sa rozhodla predať novému investorovi slovenské aj české Energetické Centrum. Novým vlastníkom alternatívneho dodávateľa energií by sa mala stať v prvom štvrťroku tohto roka švajčiarska spoločnosť Cromicron. „Na základe priaznivej ponuky od nového investora a strategického zámeru rozvíjať podnikanie vo východnej Európe sa majiteľ Energy Supplier No.1 rozhodol k predaju spoločnosti. Zákaznícke služby aj predmet činnosti zostávajú nezmenené,“ informovala Alica Uhlířová zo slovenského Energetického Centra.

Švajčiarsky investor sa chce na českom a slovenskom trhu s dodávkami energií zaradiť medzi najsilnejších alternatívnych dodávateľov. „S novým investorom príde pravdepodobne k zmene mena spoločnosti, obchodná stratégia však ostane rovnaká a bude sa naďalej rozvíjať,“ dodala Uhlířová.

Spoločnosť Energy Supplier No.1 si naďalej ponechá energetické spoločnosti Energetyczne Centrum a Energie dla firm v Poľsku, ako aj spoločnosť Energetikai Központ v Maďarsku. Zároveň plánuje Energy Supplier No.1 expanziu na rumunský trh.

Energetické Centrum je dodávateľom elektrickej energie a zemného plynu. Na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov, spolu s českým Energetickým Centrom má viac ako 260 tisíc zákazníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame