Energetické Centrum bude mať nového majiteľa

19. februára 2013 0:00

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Energetické Centrum, a.s., bude mať nového majiteľa. Spoločnosť Energy Supplier No. 1 sa rozhodla predať novému investorovi slovenské aj české Energetické Centrum. Novým vlastníkom alternatívneho dodávateľa energií by sa mala stať v prvom štvrťroku tohto roka švajčiarska spoločnosť Cromicron. „Na základe priaznivej ponuky od nového investora a strategického zámeru rozvíjať podnikanie vo východnej Európe sa majiteľ Energy Supplier No.1 rozhodol k predaju spoločnosti. Zákaznícke služby aj predmet činnosti zostávajú nezmenené,“ informovala Alica Uhlířová zo slovenského Energetického Centra.

Elektrina ceny
Ilustračné foto SITA

Švajčiarsky investor sa chce na českom a slovenskom trhu s dodávkami energií zaradiť medzi najsilnejších alternatívnych dodávateľov. „S novým investorom príde pravdepodobne k zmene mena spoločnosti, obchodná stratégia však ostane rovnaká a bude sa naďalej rozvíjať,“ dodala Uhlířová.

Spoločnosť Energy Supplier No.1 si naďalej ponechá energetické spoločnosti Energetyczne Centrum a Energie dla firm v Poľsku, ako aj spoločnosť Energetikai Központ v Maďarsku. Zároveň plánuje Energy Supplier No.1 expanziu na rumunský trh.

Energetické Centrum je dodávateľom elektrickej energie a zemného plynu. Na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov, spolu s českým Energetickým Centrom má viac ako 260 tisíc zákazníkov.Čo si o tom myslíte?